Palubky a dřevo - naše hobby

Jak vybrat palubky na podlahy


Podlahové palubky

Palubky použité na podlahu je nutné vybírat s ohledem na jejich předpokládané zatížení. Vzhledem k tomu, že podlaha je logicky více zatěžkávána nežli obklady, správně tušíte, že rozdíl je opět v tloušťce prkna. Podlahové palubky totiž musí vydržet nejen vlivy klimatické, ale také mechanickou zátěž.

  • podlahové palubky dodáváme v tloušťce 24-28mm

Stejně jako u obkladových palubek, tak i podlahové palubky jsou vyráběny ze smrku nebo borovice. Již bylo řečeno, že borovice je tmavší a má více suků, které dodávají dřevěné konstrukci krásný přírodní vzhled. Suky jsou mnohem větší než u smrku, který má světlejší barvu.

Profily a šíře podlahových palubek

Podlahové palubky se vyrábějí buďto s ostrou hranou, kdy výsledkem je podlaha bez znatelných mezer. Ovšem je třeba zdůraznit, že i při nejlepším provedení montáže nelze zabránit vzniku malých mezírek mezi palubkami (cca do 1mm). I přes tento malý nedostatek způsobený přirozenými vlastnostmi dřeva je tento profil příjemnější na údržbu.

Druhý typ profilu má mírně zkosenou hranu na straně pera a "přiznává" mezeru rovnou, takže případný vznik malé škvírky je neznatelný. Palubky zkosené nabízíme v šířce 121-146mm, podlahové palubky s ostrou hranou pouze v šířce 146mm. Zmíněné typy a šířky jsou vhodné pro venkovní i vnitřní použití, nicméně do venkovních prostor je lepší použít jiné dřeviny. V případě, že chcete dělat podlahu v zastřešených venkovních prostorách (zastřešené terasy, altánky) můžete použít smrk/borovici bez omezení. Jestliže plánujete dřevěnou podlahu pro nezastřešené terasy navštivte tyto stránky.

Ceník

Ceník palubky / PDF
Provozovatel
Bios, s.r.o.
E-mail: info@biosdobris.cz

U Pivovaru 1898
263 01 Dobříš
IČO: 00670081
DIČ: CZ00670081
O BIOS, s.r.o.

Vyrábíme a dodáváme dřevěné střešní příhradové vazníky se styčníkovými deskami s prolisovanými trny, tesařsky vázané krovy a střešní konstrukce.

Zajišťujeme

Prodáváme

Nově eshop: Dřevoprodej Dobříš

Doporučujeme:

Garážová vrata