Palubky a dřevo - naše hobby

Obklady do interiéru


Vnitřní palubky obkladové

Vnitřní palubky se od těch vnějších liší pouze tloušťkou. Palubky určené pro vnitřní použití nelze aplikovat na venkovní obložení, ovšem venkovní palubky se dají použít i do interiéru. Hlavním důvodem, proč se vnitřní palubky používají tenčí je nižší pořizovací cena. V interiéru je zpravidla stabilní teplota a vlhkost a dřevo není vystaveno vlivům deště, slunce a mrazu. Proto zde stačí použít tenčí materiál

  • doporučená tloušťka vnitřních obkladových palubek je 12-16mm

Jaký vybrat profil?

Palubky se vyrábějí v několika profilech (tvar při pohledu ze strany). Výběr profilu nejen ovlivní výsledný vzhled obkladu, ale také v některých případech ovlivňuje jeho funkčnost – některé profily se zkrátka hodí pro konkrétní záměry lépe.

  • Klasický profil palubek – ideální pro obkládání stěn, stropů a podobných míst uvnitř domu či bytu.
  • Softline profil (také známý jako Tatran) – stejné použití jako u klasického profilu, navíc je vhodný i do sauny, a to díky delšímu peru, které dává větší prostor přirozenému pohybu dřeva při extrémních změnách teplot.

Další profily obkladových palubek lze nalézt v sekci venkovní obklady. Nejsou zde uvedeny z toho důvodu, že se dodávají až od síly 21mm, což je pro interiérové obklady zbytečně moc.

Různá šíře = různé efekty

Palubky se nerozdělují pouze podle tloušťky, ale také podle šířky. Obklady je možné aplikovat kombinací různé šíře (nikdy ne tloušťky), dosáhnete tak zajímavého designového efektu. Vnitřní obkladové palubky dodáváme v šířce 96-121mm. Přečtěte si také důležité informace o pravidlech a způsobech montáže a ošetření.

Ceník

Ceník palubky / PDF
Provozovatel
Bios, s.r.o.
E-mail: info@biosdobris.cz

U Pivovaru 1898
263 01 Dobříš
IČO: 00670081
DIČ: CZ00670081
O BIOS, s.r.o.

Vyrábíme a dodáváme dřevěné střešní příhradové vazníky se styčníkovými deskami s prolisovanými trny, tesařsky vázané krovy a střešní konstrukce.

Zajišťujeme

Prodáváme

Nově eshop: Dřevoprodej Dobříš

Doporučujeme:

Garážová vrata