Palubky a dřevo - naše hobby

Jak vybrat - Fasády


Venkovní palubkové obklady

Vnější použití nalézají palubky především v oblasti obložení domů – fasád. V exteriéru jsou palubky vystaveny daleko větší zátěži, než při použití uvnitř. Z tohoto důvodu je třeba zvolit palubky silnější, které povětrnostním vlivům dokážou odolat. Fasádní palubky výrazně zlepší celkový vzhled domu a jsou velice oblíbené. Dávejte pozor na zvolenou tloušťku, neboť použitím slabších (vnitřních) palubek se vystavujete vysokému riziku deformace vašeho díla v důsledku povětrnostních vlivů.

  • tloušťka fasádních palubek je 19-24mm 

Fasádní palubky – profily

Při výběru fasádních palubek dbejte na to, aby jejich vzhled korespondoval s celkovým vzhledem okolím a ostatními prvky domu. Pokud například máte všude použité "hranaté" palubky, použijte je i na fasádu. Jestliže jsou vaše dřevěné prvky v zahradě spíše zakulacené, zvolte i zakulacenou fasádu

  • Klasický profil – hodí se na jakékoliv venkovní obklady i fasády. Jelikož tento typ se často používá i uvnitř, dbejte na správný výběr tloušťky, která je v případě tohoto profilu 19-20mm.
  • Softline profil – stejné použití jako u předchozího profilu. Pro exteriéry dodáváme v tloušťce 19mm.
  • Srubový profil – zaoblená palubka, jejíž aplikace dá vašemu stavení vzhled celodřevěné konstrukce. Dodáváme v tloušťce 21mm.
  • Diagonální profil – tato palubka je u drážky silnější než u pera, což dodává výslednému dílu zajímavý efekt. Často lze fasádu z tohoto profilu vidět u horských domů. Lze ji samozřejmě použít kdekoliv. Tloušťka této palubky dosahuje v nejširším bodě 24mm.

Šíře palubek

I fasádní palubky mají různé šířky. Variabilita je možná u klasického profilu, kde můžete vybírat od 96-121mm šíře. Srubové palubky dodáváme v šíři 120mm, Softline 116mm a Diagonální profil v šíři 146mm. Opět je třeba dodržet správný technologický postup při montáži i ošetření.

Ceník

Ceník palubky / PDF
Provozovatel
Bios, s.r.o.
E-mail: info@biosdobris.cz

U Pivovaru 1898
263 01 Dobříš
IČO: 00670081
DIČ: CZ00670081
O BIOS, s.r.o.

Vyrábíme a dodáváme dřevěné střešní příhradové vazníky se styčníkovými deskami s prolisovanými trny, tesařsky vázané krovy a střešní konstrukce.

Zajišťujeme

Prodáváme

Nově eshop: Dřevoprodej Dobříš

Doporučujeme:

Garážová vrata